Розвантаження – один з найшвидших технологічних процесів, пов’язаних з стендом робіт біг-бегів. Існує кілька загальноприйнятих способів розтарування.

Вивантаження контейнерів може реалізуватися гравітаційним способом або пневмотранспортом.

Вивантаження може проводитися тільки при стабільному положенні Біг Бега на опорній рамі або на спеціальних утримуючих пристроях.

В основному спосіб і порядок вивантаження контейнера повністю залежать від його конструктивних характеристик.

Перед розвантаженням тари необхідно зафіксувати внутрішній поліетиленовий вкладиш для того, щоб він не потрапив в приймальний бункер разом з вантажем.

Залежно від типу Біг Бега та його конструктивних особливостей розвантаження може здійснюватися в такий спосіб:

  • через розвантажувальний люк, при цьому може проводитися дозування вивантаження, швидкість розтарування регулюється розміром використовуваних люків;
  • розтин днища за допомогою спеціального ножа на довгій рукоятці;
  • розтин днища за допомогою спеціального розрізного пристрою;
  • із застосуванням пневмоотсоса через горловину контейнера;
  • перекиданням (кантуванням);
  • з відкриванням днища (біля контейнерів зі спадним дном).

М’які багатооборотні тари (МКО) вивантажуються за допомогою пневмоотсоса або через нижній розвантажувальний люк. Після розв’язання люка ножем на довгій рукоятці розрізається вкладиш – здійснюється вивантаження. Після чого вкладиш з контейнера видаляється. В одиницях з розвантажувальної горловиною з вкладишем розтарування ,відбувається відразу після розв’язання розвантажувального люка.

Розвантажений поліпропіленовий контейнер Біг Бег відправляється на розбракування. При цьому м’який контейнер разового використання (МКР) після зняття з бункера перестає існувати як тара і переходить в розряд відходів. Інші ж МК (з вищим коефіцієнтом запасу міцності) можуть бути піддані повторному промисловому використанню.